Bajki i wiersze

Żółwie Ninja – bohaterowie z kanału

Żółwie Ninja – bohaterowie z kanału

Japońskie sztuki walki zawsze miały grono swoich wielbicieli. Trudne, wręcz momentami akrobatyczne techniki, szybkość walki, bez wątpienia sprawiają, że są one uznawane za sport widowiskowy. Obowiązuje w nim zasada bezwzględnego szacunku dla przeciwnika oraz harmonia duszy z ciałem, myśli z ruchami. Nie ma tam przypadku. Wojownicze Żółwie Ninja zapoczątkowały modę na wschodnie sztuki walki wśród młodzieży. W latach 80-tych i 90-tych XX wieku w Polsce masowo powstawały kluby sportowe, w których można było trenować sztuki walki. Imiona żółwi Ninja stały kultowe.

Zmutowane, inteligentne żółwie

Wojownicze Żółwie Ninja to drużyna czterech żółwi, które w wyniku działania genu mutującego przeobraziły się w podobne do ludzi istoty. Cechuje je wysoka  inteligencja. Pod okiem ich sensei – szczura o imieniu Splinter, poznają sztukę walki ninjutsu i stają się prawdziwymi mistrzami. Pokonują różnych przeciwników i ratują Nowy York z rąk zbirów. Ich waleczność budzi szczególny podziw wśród chłopców oglądających przygody zielnych zielonych, przerośniętych żółwi. Imiona żółwi ninja są postrachem dla przestępców.

Troszkę historii kultowych żółwi

Teenage Mutant Ninja Turtles, TMNT; w dosłownym tłumaczeniu Nastoletnie Zmutowane Żółwie Ninja) – grupa fikcyjnych superbohaterów występujących w komiksach wydawnictwa Mirage Studios, a także wszelkich adaptacjach komiksów. Twórcami postaci są Kevin Eastman i Peter Laird. W 1984 roku ukazał się komiks Teenage Mutant Ninja Turtles. Wojownicze Żółwie Ninja powstały w listopadzie 1983 roku. Eastman  dla żartu narysował obrazek z dopiskiem Ninja Turtle, przedstawiający stojącego na kończynach tylnych żółwia, który nosił maskę i trzymał nuczakof. Troszkę później dorysował trzy kolejne żółwie, które wyposażone były w różnego rodzaju broń białą, jaką posługiwali się ninja. Laird dodał wówczas do nazwy Teenage Mutant. Autorzy najpierw planowali nadać im imiona japońskiej, ale po przemyśleniu sprawy uznali, że widowni prędzej zapadną w pamięć imiona włoskich malarzy i rzeźbiarzy doby renesansu: Leonardo od wielkiego włoskiego malarza Leonardo da Vinci, Michelangelo (od Michała Anioła), Donatello (od rzeźbiarza Donatello) oraz Raphael ( od mistrza Rafaela Santi). Żółwie zyskały wyjątkowe imiona, ludzki głos i fantastyczne umiejętności walecznych wojowników. Obecnie nie są emitowane zbyt często, to jednak wciąż zyskują ogromną rzeszę fanów, – najczęściej dzieci osób z pierwszej grupy wielbicieli.

Sprawdź także:  Wierszyk: W pokoiku na stoliku
Żółwie Ninja – bohaterowie z kanału

Ukrywający się bohaterowie

Prawdziwy bohater nie może się ujawnić, musi pozostać tajemniczy, aby lepiej bronić miasta przed łotrami. Żółwie bronią Nowego Yorku przed niebezpieczeństwem. Nie chcą sławy, wolą spokój kanałów. Przyjaźnią się tylko z jednym człowiekiem  dziennikarką Apriil O’Neil, Kiedy nie ratują ludzkości i miasta, to uwielbiają oglądać telewizję i zajadać się pizzą. Imiona żółwi ninja są przecież włoskie, więc bohaterowie gustują w daniu, które każdemu widzowi kojarzy się z Włochami. Mieszkańcy miasta nie wiedzą o  ich istnieniu. Są prawdziwymi wojownikami, a jednocześnie  skromnymi żółwiami mieszkającymi w kanale. Bywa, że popadają w kłopoty, ale, jak na bohaterów przystało wychodzą z nich obronną ręką. Szczur uczy ich techniki skradania, ukrywania się przed ludźmi, ale również sztuk walki, które mogą wykorzystać podczas walk ze złem, stając w obronie ludzkości. Jednak ich marzeniem jest wyjście na powierzchnię nie tylko w celu walki.  Imiona żółwi ninja można rozpoznać po kolorach przepaski, która zdobi twarz bohatera.

Michelangelo – najmłodszy z bandy

Jest najmłodszym i najniższym z żółwi, nazywanym przez przyjaciół Mike. Ma kolor jasnozielony i jasnoniebieskie oczy, które przesłania pomarańczowa bandana. Spostrzegawczy widzowie mogą zauważyć również, piegi na jego twarzy.  Raphel często mu dokucza. Mike jest urodzonym optymistą, ciągle wierzy, że ukażą się ludziom, a oni ich zaakceptują. Jego łatwowierność i naiwność przyciąga jak magnes  problemy i często bracia mają do niego o to pretensję. Żółw z pomarańczową bandaną jest przyjacielski i towarzyski. Zależy mu na tym, żeby mieć innych ludzkich przyjaciół. Bracia uważają go za niezbyt mądrego.-

Raphael wulkan energii

Raphael jest najbardziej buntowniczym i agresywnym żółwiem z całej czwórki. Ma kolor ciemnozielony, na jego skorupie znajdują się pęknięcia i rysy. Najbardziej charakterystyczne jest pęknięcie w kształcie pioruna. Jego  jasnozielone oczy zakrywa bandana w kolorze czerwonym. Jest najbardziej muskularnym żółwiem, dużo czasu poświęca na treningi. Zachowuje się jak typowy nastolatek, który nie pomyśli, zanim coś zrobi. Jest bardzo porywczy. Znakomicie walczy, wykorzystując do tego wyuczone techniki, takie jak:  łucznictwo, kayajutsu, taijutsu, boyaku czy sui – ren. Mimo że jest bardzo wybuchowy, daje się też poznać od dobrej strony – jest  miły, opiekuńczy, a przede wszystkim lojalny.

Sprawdź także:  Opowiem Ci bajkę jak kot palił fajkę

Leonardo- siła spokoju

Żółw ninja o imieniu Leonardo jest szczupły i bardzo spokojny. Wyróżnia się szmaragdowym kolorem, ma jasnoniebieskie oczy,  które zakrywa bandana w kolorze niebieskim. Jest najpoważniejszy ze wszystkich braci i najbardziej opanowany. Ciągle rozkazuje swoim braciom, co nie za bardzo im się podoba.  Kocha braci do tego stopnia, że mógłby za nich oddać życie. Fascynuje się „Gwiezdnymi Wojnami”, cytuje ten film, co doprowadza braci do złości. Czasem zachowuje się jak dziecko.-

Donatello -prawdziwy wódz

Uważa się za mózg całej drużyny. Jego celem jest pokonywanie wrogów i zdobycie serca dziennikarki Aprill. Jest najwyższy i najchudszy, ma szparę między zębami , czerwone oczy i fioletową  bandanę. Najwięcej czasu spędza w laboratorium, gdzie testuje swoje wynalazki. Kocha braci i zrobi dla nich niemal wszystko. Aprill nie jest nim zainteresowana

Wymienienie imion żółwi Ninja, nie kończy przedstawiania bohaterów komiksu i kreskówki. Jest przecież jeszcze Aprill  O’Neil –  przyjaciółka Żółwi Ninja,  która nigdy ich nie zdradziła i zmutowany  szczur Splinter – znany także jako Hamato Yoshi, który nosi kimono.

Powiązane posty
Bajki i wiersze

Piosenka pt. ,,Poszła Ola na spacerek”

Poszła Ola na spacerekna słoneczko, na wiaterek.A tu lecą jej na głowęliście złote i…
Czytaj więcej
Bajki i wiersze

Wierszyk: W pokoiku na stoliku

W pokoiku na stolikustało mleczko i jajeczko.Przyszedł kotek, wypił mleczko,a ogonkiem stłukł…
Czytaj więcej
Bajki i wiersze

Wiersz "Grzyby" Jan Brzechwa

Załkały surojadki:My mamy maleńkie dziatki,gdzie nam, królu, z muchami wojować,inne grzyby na…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bajki i wiersze

Żółwie Ninja – bohaterowie z kanału

Warto przeczytać...