Porady

Życzenia miłej soboty

Nie każdy ma wszystkie soboty wolne od pracy. Dla szczęściarzy, którzy w sobotę nie pracują, jest to dzień relaksu , czasu dla rodziny lub imprez.  Upragniona sobota to dzień  pełen radości, relaksu i przyjemności. Czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi lub po prostu relaksowania  się w domu. To  doskonały moment na wycieczkę, zakupy, wyjście z dziećmi na plac zabaw oraz na przesłanie komuś  ciepłych pozdrowień.

Sobotni odpoczynek

Sobota to zazwyczaj dzień poświęcamy czas na zrobienie porządków w domu, spacer z bliskimi i przeróżne aktywności fizyczne. Czekamy na ten dzień z utęsknieniem. Chcemy odpocząć i nabrać sił na kolejny tydzień. W końcu przemęczenie i przepracowanie negatywnie wpływają na zdrowie, funkcjonowanie w pracy i w domu. Każdy z nas potrzebuje wyciszenia i odpoczynku. W tym wszystkim nie zapomnijmy powitać tych, z którymi nie będziemy się widzieć. To zwykle czas, w  którym liczy się na miłe gesty i chętniej okazuje życzliwość innym. Wystarczy wysłać komuś miłego SMS-a z życzeniami miłej soboty, czy uroczy obrazek. Pomocne będą kartki z pozdrowieniami na weekend.

Miłe życzenia na sobotę niczym balsam na duszę

Weekendowe pozdrowienia to niesamowita okazja do okazania szacunku innym osobom, (dziadkom, rodzicom) pokazania, że ktoś jest dla nas bardzo ważny. Soboty i niedziele stanowią naturalną przerwę od codziennego zgiełku i obowiązków. Długie godziny spędzane w pracy, naukę czy prowadzenie domu zwykle prowadzą  do przemęczenia fizycznego , ale też psychicznego. Odpoczynek w weekend pozwala na zresetowanie organizmu, wyciszenia, uspokojenia nerwów i naładowania baterii przed nadchodzącym tygodniem. To świetny moment, aby odwiedzić  rodzinę przyjaciół. Bywa, że weekendy są okazją budowania silnych więzi, godzenia się rodzin Regularne spotkania sprzyjają lepszemu zrozumieniu się, dzieleniu radości i smutków. Kiedy spotykamy się regularnie, wiemy, że możemy na sobie polegać. Takie spotkania tworzą wspomnienia, które opowiadamy innym ludziom i przechowujemy w pamięci przez lata.  Wydarzenia, które najchętniej wspominamy miały miejsce najczęściej w weekendy, ponieważ wtedy bawimy się i poznajemy nowych ludzi. Życzenia miłej soboty są pomocne w naprawieniu relacji kłótni i innych trudnych momentach. Wzajemna życzliwość jest ogromnie ważna bez względu na okoliczności, a co najważniejsze nić nie kosztuje i każdy może ją oferować drugiemu człowiekowi.

Sprawdź także:  Miłego czwartku

Życzenia na sobotę na poprawienie nastroju

Ostatnio zapanowała piękna moda wysyłania życzeń na każdy dzień tygodnia. Jest to trend godny pochwały.  Obecnie, kiedy n a depresję zapada miliony ludzi na całym świecie, psychiatrzy zdają sobie pytanie o przyczynę tego zjawiska. Bez wątpienia brak życzliwości i poczucie osamotnienia nie pomagają w przeciwdziałaniu depresji. Potrzebne jest wzajemne wsparcie, a życzenia miłej soboty mogą sprawić, że czyjś dzień będzie lepszy, przywróci wiarę w ludzi. Czasem taki SMS z życzeniami miłej soboty może być zachętą do rozmowy i naprawdę pomóc komuś, kto zmaga się z depresją i obniżonym poczuciem wartości. Nasze drobne gesty są naprawdę ważne dla osób, które lubimy. Co napisać? Propozycje przedstawiam poniżej:

  • „Witaj w ten piękny poranek! Niech ten dzień będzie dla Ciebie wspaniały i pełen radosnego uśmiechu!”
  • „Życzę Ci soboty obfitującej w momenty pełne śmiechu i radości! Niech będzie dziś wesoło! Pięknego dnia!”
  • „Dzień dobry soboto! Dziś zapowiada się cudny dzień! Wyciśnij go jak cytrynę!”
  • „Życzę Ci dziś słonecznego sobotniego poranka i pysznego śniadanka! Oby cały dzień był wyjątkowy!”
  • „Niech w ten sobotni dzionek radość i dobry humor Cię nie opuszcza! Śmiej się dziś dużo, pracuj mało! Miłego odpoczynku!”
  • „Miłej soboty, dużo radości i w domu miłych gości! Oby cały dzień był pełen powodów do uśmiechu!”
  • „Dziś jest sobota! Odpocznij, nigdzie się nie spiesz, zjedz dobry posiłek, utnij sobie drzemkę, wyjdź na świeże powietrze i chwytaj ten piękny dzień”
photographs, lenses, photography

Dla czaru wspomnień

Kiedyś większość dziewcząt prowadziła pamiętniki, w których wpisywali się znajomi, pisząc, jakieś wiersze lub opisując w nich swoje życie i przemyślenia. Dzisiaj formą pamiętnika są portale społecznościowe i SMS-y. I dzisiaj w modzie są różnego rodzaju wierszyki. Można tylko żałować, że SMS-ów nie przechowujemy tak długo, jak papierowych pamiętników. Konta na portalach społecznościowych mamy przecież przez długie lata, a tam zapisana jest każda nasza aktywność, komentarze i życzenia miłej soboty od znajomych. Poniżej podajemy kilka wierszyków na sobotę.

Sprawdź także:  Koszty zatrudnienia opiekunki do dziecka

„Udanej soboty- dużo relaksu, mało roboty”

„Kawka gorąca, mocno pachnąca na stole już stoi, więc nie zwlekaj

 Wstawaj szybciutko, będzie milutko, bo sobota już jest”

„Dzisiaj dobry miej humorek
bo już środa a nie wtorek
Więc Słoneczko w każdą sobotę
w sercu piękną miej pogodę”

„Słuchaj głosu serca i zrób wszystko, aby było radosne, szczęśliwe i by spełniły się Twoje marzenia. Wykorzystaj piękną pogodę i radosną miej sobotę”

„Jak nektar z tulipana
zbiera pszczółka od rana
tak ja słodko Cię budzę,
bo strasznie się w sobotę nudzę”

Moc rozjaśniania dnia

Miłe słowa na sobotę potrafią rozjaśnić nawet najbardziej pochmurny dzień, rozgrzać serca zimą. Jeżeli nie można ich przekazać osobiście,warto zadzwonić lub napisać SMS-a. Życzenia miłej soboty przydadzą się szczególnie osobom, które mają przed sobą niełatwe zadania i dni. Miłe słowa potrafią dodać otuchy i siły do zmagania się z nadchodzącymi po weekendzie wezwaniami, Z wierszyków na sobotę ujawnia się pewne uniwersalne przesłanie- nie warto żałować tego, co minęło, raduj się życiem, korzystaj z każdej chwili, bo jest niepowtarzalna. Należy słuchać głosu serca, spełniać marzenia i korzystać z pięknej przyrody, cudownej pogody i wygrzewać się na słońcu. Życzenia miłej soboty potrafią rozbawić, wprowadzić optymizm do życia, poruszyć serce. Nie trzeba być wielkim poetą, aby wysyłać wierszyki. Jest mnóstwo stron internetowych z gotowymi propozycjami wierszyków na sobotę i każdy inny dzień tygodnia. W końcu zawsze warto witać dzień z uśmiechem na twarzy.

Powiązane posty
Porady

Życzenia na niedzielę

Niedziela to w naszej kulturze dzień szczególny – odpoczynku od pracy, czas dla rodziny i…
Czytaj więcej
Porady

Za co można kochać?

Miłość nie jedno ma imię, jest cierpliwa, czasem wymagająca, zapewnia szczęście, jeżeli jest…
Czytaj więcej
Porady

Wiek dziecka a waga

Kiedy rodzi się dziecko, zmienia się także świat rodziców. Pragną oni, aby ich dziecko było…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *