Porady

Miłego czwartku

Kiedy przychodzi czwartek, odczuwamy pewną ulgę, ponieważ połowę tygodnia mamy już za sobą. I powoli zbliża się upragniony weekend. Z drugiej strony jest to dość trudny czas, bo odczuwamy już zmęczenie. Tęsknimy za spokojem i wyciszeniem. Czwartek to dzień pracy lu nauki, czas, w którym może się wydarzyć wiele rzeczy dobrych i gorszych. Drobne gesty, choćby sms z życzeniami miłego czwartku, to zawsze coś miłego i powód do tego, aby się uśmiechnąć.

Wielka moc życzliwości

W Polsce coraz więcej sympatyków zyskuje zwyczaj wysyłania miłych sms-ów na różne dni tygodnia. I dobrze, bo odrobina ludzkiej życzliwości pozwala zobaczyć świat w piękniejszych kolorach, poznać człowieka z lepszej strony i zachęca do odpowiedzi na miłego sms-a. Im więcej miłej i spokojnej atmosfery wokół nas, tym lepiej się czujemy i mamy większą ochotę do pracy. Gdyby ludzie zamiast obrażania się na siebie, wykonywali więcej przyjaznych , byłoby mniej zawiści, nienawiści i wzajemnego obrażania się, co na pewno ograniczyłoby konflikty i spory. Życzliwość to przecież podstawowa ludzka potrzeba, której chcemy doświadczać  i ją okazywać. Nie jest to łatwe, zwłaszcza jeżeli jesteśmy z kimś skonfliktowani. Jednak po przełamaniu pierwszych lodów, okazuje się, że dzięki życzliwości i zrozumieniu, możemy budować spokojne środowisko wokół siebie.  Dobroć i mycie miłym i serdecznym wobec drugiego człowieka szybko procentuje. W trudniejszych chwilach szybko znajdzie się ktoś, kto pomoże życzliwej, aktywnej i uśmiechniętej osobie. Życzenia „miłego czwartku” najlepiej przesyłać z rana, ponieważ wtedy mają największą moc -wróżą komuś cały dobry dzień. To jaki będzie dzień, zależy od nas, ale bez wątpienia życzenia miłego czwartku jakoś tak nastrajają optymistycznie.

Sprawdź także:  Gratulacje z okazji narodzin synka

Życzyć komuś coś miłego

Jeżeli dostaniemy takie życzenia, to warto na nie jak najszybciej odpowiedzieć i również życzyć wszelkiej pomyślności tego dnia. To nic nie kosztuje, a jak fantastycznie pomaga przetrwać godziny w pracy i ewentualne stresujące sytuacje w domu. W świecie pełnym strasznych wiadomości, konfliktów, pośpiechu, miło jest zatrzymać się na chwilę, przeczytać coś miłego i odpisać życząc „dobrego dnia”.To drobne gesty tworzą atmosferę między ludźmi. Pozdrowienia na czwartek to zawsze miły gest. Mogą mieć tradycyjną formę wiadomości tekstowych,  wesołych wierszyków, czy  kolorowych grafik. Świetnie sprawdzają się  ruchome obrazki, bo są wbrew pozorom niebywale uniwersalne.

Plusy życzeń na czwartek

Czwartek to pierwszy wyraźny znak, że weekend zbliża się i w końcu nastąpi chwila odpoczynku i wytchnienia. Trzeba co prawda jeszcze przetrwać piątek, ale to i tak już blisko do weekendu. Właśnie bliskość wolnego sprawia, że czwartek czasami  niemiłosiernie się ciągnie. Obowiązki przytłaczają, wszystko nas denerwuje, a pogoda nie zawsze pomaga. Natłok w pracy i pośpiech sprawiają, że trudno o dobry nastrój.  W takiej sytuacji życzenia „miłego czwartku” mają szczególne znaczenie. Coś miłego na czwartek zawsze się przyda, ponieważ dzięki temu ten dzień minie nam w lepszym nastroju co najmniej dwóm osobom:” nadawcy i odbiorcy. Jest też szansa, że rolę się odwrócą.  Czasami nie mamy głowy samodzielnie coś wymyślać, nie wiemy, co napisać, ale na całe szczęście internet to kopalnia pomysłów i skarbnica wierszyków na każdą okazję.

\Życzenia na czwartek poprawiają humor, dodają energii, dzięki czemu łatwiej jest sprostać niekiedy trudnej codzienności. Życzenia „miłego czwartku” można wysłać dla przyjaciół, rodziny, a nawet dla pracowników, czy kolegów i koleżanek z pracy.

day, beautiful, today

Życzenia gwarancją dobrego dnia

W słowie „dzień dobry” chowają się życzenia dobrego dnia. Często przecież mówimy „miłego dnia”, bo wiemy, że takie słowa są jakby gwarancją, że właściwe rozpoczęcie dnia, wpływa na dobry nastrój i nasze nastawienie do wszystkich aktywności. Chociaż fraza „miłego czwartku” jest dość wymowna i dobrze oddaje intencję nadawcy, to jednak często chcemy wysłać bardziej rozbudowane życzenia. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów pozdrowień na czwartek, które na pewno umilą oczekiwanie na weekendowy odpoczynek.

 • „Czwartek niech serdecznością tryska i przegania czarne chmurzyska!”
 • „Czwartek przetrzymamy i już weekend mamy!”
 • „Czwartku miłego, dzionka radosnego!”
 • „Buzia się śmieje, serce raduje, dobry czwartek przewiduje!
 • „Czwartek niech serdecznością tryska i przegania czarne chmurzyska”
 • „Serdecznego czwartku, pełnego miłości, bo bez niej łatwo jest łapać różne złości”. 
 • „Czwartek to znak, że przetrwałeś już tydzień i prawie nadszedł weekend. Zachowaj spokój i przejdź przez niego gładko”
 • „Wykorzystaj piękno tego czwartkowego poranka! Nowy dzień, nowa szansa”.
 • „Przesyłam pozytywne wibracje i ciepłe życzenia w ten piękny czwartkowy poranek.”
 • „Niech czwartkowy poranek będzie tak orzeźwiający jak poranna rosa”.
 • „W czwartki z niecierpliwością czekamy na obietnice weekendu”.
 • „Już prawie weekend, ale liczy się każda czwartkowa chwila!”
 • „Dzień dobry! Niech Wasz czwartek będzie równie zachwycający jak poranne słońce.”
 • „W ten czwartek przesyłam Ci pozytywną energię i miłość”.
 • „W ten czwartek szerz miłość i pozytywne nastawienie”.
 • „Niech Twój czwartek będzie tak niesamowity, jak nasza przyjaźń”.
Sprawdź także:  Miłego piątku

Dobra kawa i optymizm

Nic tak nie poprawia nastroju i nie dodaje energii, jak dobra kawa z rana. Czwartek to również świetna okazja, aby życzyć bliskim osobom aromatycznej kawy i miłego dnia.

 • „Życzę Ci wspaniałego czwartku, pełnego radości i sukcesów. Niech pierwszy łyk kawy rozgrzewa Ci serce, a każdy moment tego dnia przynosi uśmiech na Twojej twarzy”
 •  
 • „Dzień dobry! Niech czwarteczek będzie dla Ciebie dniem pełnym kreatywności i inspiracji. ruszaj z optymizmem w świat!”
 •  
 • „Kochana, życie jest jak kawa – czasami mocne, czasami słodkie, ale zawsze wyjątkowe. Niech Twój czwartek będzie równie smakowity i pełen przyjemnych aromatów”
 •  
 • „Dziś jest kolejny czwartek, pełen nowych możliwości i szans. Niech poranna kawka dodaje Ci skrzydeł do realizacji marzeń”
 • „Kawa, wdzięczność i przed nami świeży czwartek. Sprawmy, aby był niezapomniany!”
Powiązane posty
Porady

Życzenia na niedzielę

Niedziela to w naszej kulturze dzień szczególny – odpoczynku od pracy, czas dla rodziny i…
Czytaj więcej
Porady

Życzenia miłej soboty

Nie każdy ma wszystkie soboty wolne od pracy. Dla szczęściarzy, którzy w sobotę nie pracują…
Czytaj więcej
Porady

Za co można kochać?

Miłość nie jedno ma imię, jest cierpliwa, czasem wymagająca, zapewnia szczęście, jeżeli jest…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *