Bajki i wiersze

Kucyki Pony Imiona – lista postaci i głównych bohaterów

Kucyki Pony Imiona - lista postaci i głównych bohaterów

Z radością przedstawię Ci współczesne wersje kucyków Pony z serii „My Little Pony: Przyjaźń to Magia”. Te urocze postaci różnią się od swoich poprzedników z lat 80., 90., oraz wczesnych lat 2000. Oto 6 głównych bohaterek tego animowanego hitu: Twilight Sparkle (Iskierka Zmierzchu), Applejack, Fluttershy (Nieśmiała Trzepotka), Rainbow Dash (Pędząca Tęcza), Rarity oraz Pinkie Pie.

Poznaj postacie z My Little Pony

Kucyki Pony Imiona: Twilight Sparkle (Iskierka Zmierzchu), Applejack,Fluttershy (Nieśmiała Trzepotka), Rainbow Dash (Pędząca Tęcza), Rarity oraz Pinkie Pie.

 1. Twilight Sparkle (Iskierka Zmierzchu) – ten liliowy jednorożec, a później alicorn, charakteryzuje się granatową grzywą i ogonem ozdobionymi pasmami w odcieniach fioletu i różu. Jej duże, fiołkowe oczy zdobią długie rzęsy. Na jej znaczku widnieje ciemnoróżowa gwiazda z otoczeniem pięciu mniejszych białych gwiazd. Twilight jest miłośniczką książek i ambitnym uczniem, potrafi też posługiwać się magią.
 2. Applejack – ta pomarańczowa kobyła ma blond grzywę i ogon oraz zielone oczy. Charakterystyczny dla niej jest kapelusz farmera. Jest silna, zaradna i bardzo pracowita, zawsze gotowa do działania jak prawdziwy kowboj.
 3. Fluttershy (Nieśmiała Trzepotka) – ma delikatne żółto-kremowe ciało i jasnoróżowa grzywa. Ma turkusowe oczy wyrażające niepokój lub nieśmiałość, a jej znaczek ozdabiają trzy motyle. Bogata wrażliwość czyni ją wielką miłośniczką natury i zwierząt.
 4. Rainbow Dash (Pędząca Tęcza) – ten szybki błękitny pegaz ma tęczowe kosmyki włosów rozwiane przez wiatr oraz fioletowe oczy bez falowanych rzęs jak u innych postaci. Jego energia i prężność są jego znakiem rozpoznawczym. Każdy z tych kucyków wnosi do serii własny unikalny zestaw cech i wartości, tworząc barwny przegląd różnorodności I dynamiki tej magicznej krainy pony. Znaczek tej postaci to błyskawica w barwach niebieskim, żółtym i czerwonym, która uzupełniona jest o białą chmurę. Posiada zdolności szybkiego lotu, a w trakcie lotu tworzy za sobą kolorową ścieżkę. Reprezentuje ona Klejnot Lojalności, co świadczy o jej osobowości. Jest pewna siebie, sportowa i wyjątkowo bystra. Interesuje się czytaniem, pisaniem i dąży do bycia najlepszą we wszystkich dziedzinach życia. Nie przepada za praniem i jedzeniem ciast.
 5. Rarity to imię, które można interpretować jako Wyjątkowość czy Rzadkość. Jako jednorożec ma białe umaszczenie z ciemnofioletowymi włosami na grzywie i ogonie oraz ciemnoniebieskimi oczami z niebiesko pomalowanymi powiekami i starannie podkręconymi rzęsami. Jej symbol to jasnoniebieskie diamenty. Przedstawia Klejnot Szczodrości i dba o estetykę we wszystkim – od sukien po styl życia. Uważa się za damę z wysokim poczuciem mody i elegancji, choć jej charakter może czasami przybrać drobiazgowy czy histeryczny ton.
 6. Pinkie Pie posiada imię ewokujące myśl o słodyczach; jej ciało ma jasnoróżowy kolor z ciemnoróżowymi pasmami włosów na grzywie i ogonie, które układają się w bujne loki. Na skórze widnieje znak trzech baloników. Jako reprezentantka Klejnotu Śmiechu jest bardzo społeczna i energetyczna – uwielbia ciasta oraz ciasteczka, a równocześnie potrafi przewidywać wyjątkowe okoliczności dzięki swojej „różowej intuicji”. Mimo strachu przed nietoperzami cechuje ją niesamowita pamięć oraz talent śpiewaczy.
Sprawdź także:  Wiersz "Grzyby" Jan Brzechwa

Fantastyczne stworzenia w magicznej krainie Equestrii

W krainie zwanej Equestrią, stolicą Canterlot oraz malowniczą Ponyville, spotykamy różnorodne gatunki istot od mitycznych smoków po owadopodobne Bryzusi czy gryfy czy feniksy — każdego rodzaju fantastyczne stworzenia także są częścią tego uniwersum.

Historia kucyków Pony rozwijała się przez ostatnie 37 lat; ich prototypem był plastikowy konik o brązowej skórze z długimi blond włosami na grzywie oraz ogonie, którego miękkie kosmyki można było czesać według własnych upodobań.

My Pretty Pony – prototyp kucyka nie dorównujący urodą MLP

Nazwano tego konika My Pretty Pony, chociaż uroda jego była dyskusyjna – prawdopodobnie nie wywoływałby takiego samego zachwytu co Rarity czy Rainbow Dash z My Little Pony. Był dość szorstki i generował irytujące dźwięki przez mechanizm umieszczony w uszach, które strzygły tylko po wprawieniu możliwej do poruszania dźwigni. Ponadto, zgarbiona sylwetka i pochylona głowa nadawały mu smutny wygląd przypominający Kłapouchego.

Narodziny serii My Little Pony dzięki sugestii żony managera Hasbro

Pewnego razu manager firmy Hasbro prezentując konika swojej żonie, otrzymał sugestię, aby był on bardziej kolorowy i delikatniejszy w dotyku. Za radą tej sugestii zespół projektowy stworzył nowe, mniejsze wersje kucyków dostępne zarówno w naturalnych kolorach koni jak i pastelowych tonacjach. To właśnie te pastelowe kucyki cieszyły się większą popularnością wśród dzieci. W efekcie tych zmian, w 1983 roku narodziła się seria My Little Pony.

Ewolucja wyglądu figurek My Little Pony od pierwszych modeli

Pierwsze figurki My Little Pony prezentowały się zupełnie inaczej niż obecne modele. Oferowane jako miłe, choć nieco pulchne figurki miały indywidualne imiona i charakterystyczne cechy:

 1. Snuzzle miała szarą sierść z różową grzywą ozdobioną serduszkami;
 2. Butterscotch zachwycała żółtym ciałem ze słoneczną grzywą oraz motylkami;
 3. Bluebell miała błękitno-fioletową sierść z gwiazdkami;
 4. Minty przechwalała się pastelowo-zielonym ubarwieniem kompletnym z białymi włosami i czterolistnymi koniczynkami;
 5. Blossom pochwaliło się fioletowym kolorem z kwiatkami na bokach;
 6. Cotton Candy urzekło wszystkich różowością pokrytą plamkami.
Sprawdź także:  Psi Patrol - imiona piesków

Sukces linii My Little Pony spowodował regularne poszerzanie oferty o kolejne postacie – pegazy, jednorożce czy nawet morskie pony odpowiednie do zabawy w wodzie. W ramach kolekcji tworzono również różnorakie akcesoria jak stajnie, pałace czy nawet outfit dla postaci zapewniając ciągłą ewolucję looku ponad ćwierć wieku później.

„Początki kucyków Pony w latach 80.: Kultowy serial i jego bohaterowie”

Kucyki Pony, symbol młodości wielu osób, rozpoczęły swoją przygodę w animowanym serialu „Mój mały kucyk” emitowanym między 1984 a 1992 rokiem. Te zwierzęta fascynowały niezwykłymi oczami przypominającymi drogocenne kamienie i mogły przybierać aż osiemdziesiąt różnych pozycji. Wśród popularnych postaci z tego okresu znajdowaliśmy takie kucyki jak Applejack, a także mniej znane dzisiaj: Bow Tie czyli Muszka, Cotton Candy – Wata Cukrowa, Bubbles – Bańka, Scoops – Kulka lodów oraz Baby Tumbleweed – Tulipanka. Poza nimi w bajce pojawiali się również jednorożce i pegazy typu Sparkler czy Firefly.

Ewolucja wzornictwa kucyków My Little Pony przez dekady

Przez lata 80. i 90., designerzy marki Hasbro ciągle tworzyli nowe modele i nazwy kucyków. Z biegiem lat ubierano je w coraz to smuklejsze formy, które przez chwilę w latach 90. nabierały wręcz owadziej estetyki. Nieprzychylne reakcje na drugą generację kucyków spowodowały powrót do bardziej zaokrąglonych form znanych z początkowych serii.

Powrót do stylu lat 80. w trzeciej generacji zabawek Ponies w XXI wieku

W pierwszej dekadzie XXI wieku Ponies powróciło do stylu z lat 80., prezentując szerokie, pełne blasku oczy charakterystyczne dla trzeciej generacji tych zabawek. W roku 2009 liczba modeli została ograniczona do siedmiu głównych bohaterów z filmowej adaptacji tej historii: Rainbow Dash Toola-Roola, Pinkie Pie Scootaloo, Starsong Cheerilee oraz Sweetie Belle.

Czwarta generacja „My Little Pony” i jej wpływ na nowe pokolenia

Obecnie jesteśmy świadkami istnienia już czwartej generacji Pony opisanych w „My Little Pony – Przyjaźń to magia”, które debiutowało dekadę temu i wprowadziło świeże imiona oraz charaktery dostosowane do nowego pokolenia widzów i kolekcjonerów.

Sprawdź także:  Kłamczucha - Jan Brzechwa

„My Little Pony Equestria Girls” – nowa seria nie zagraża tradycji kucyków Pony

W 2013 roku pojawiła się seria „My Little Pony Equestria Girls”, przedstawiająca sześć nastolatek – Twilight Sparkle, Rarity, Rainbow Dash, Applejack, Fluttershy i Pinkie Pie – które są uderzająco podobne do swoich imienniczek z kreskówki o kucykach. Czy to oznacza koniec epoki kucyków Pony? Zważywszy na dużą popularność obu produkcji wśród dziecięcej publiczności, na chwilę obecną wydaje się, że tradycja kucyków nie jest zagrożona.

Powiązane posty
Bajki i wiersze

7 krasnoludków imiona - Poznaj Nazwy Krasnoludków z Baśni

Kto z nas nie zna baśni o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach? To jedna z najbardziej…
Czytaj więcej
Bajki i wiersze

Wróżka zębuszka - Jak wygląda i co robi z ząbkami?

Wróżka Zębuszka pomaga dzieciom przezwyciężyć strach. Kim jest i co robi z wypadającymi…
Czytaj więcej
Bajki i wiersze

Jak nazywają się renifery Świętego Mikołaja? Poznaj imiona reniferów

Renifery Świętego Mikołaja od dawna fascynują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ich imiona…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *