Porady

Pozdrowienia na miły wtorek

Wtorek to dzień,  w którym zdążyliśmy już wrócić do rutyny po weekendowym wypoczynku. Daleko jeszcze do kolejnego wypoczynku. To taki zwykły, szary dzień, w którym towarzyszą nam codzienne obowiązki, smutki i radości. Mnóstwo bieganiny i załatwianie wielu spraw. Co optymistycznego można powiedzieć o wtorku? Jaki będzie to dzień, zależy w dużej mierze od nas i od nieprzewidywalnych okoliczności. Każdy dzień przybliża nas do weekendu i może być dobry, jeżeli trochę się postaramy- będziemy optymistycznie nastawieni do świata i życzliwi dla osób z najbliższego otoczenia. Pozdrowienia na miły wtorek pomogą dobrze zacząć dzień.

Z uśmiechem wkraczamy we wtorek

Uśmiechnijmy  się patrząc na siebie w lustrze i powiedzmy sobie, że to będzie naprawdę   świetny dzień i nic nam go nie popsuje. Grunt to optymistyczny początek dnia. Prawdziwe jest powiedzenie, że jaki poranek, taki cały dzień. Dlatego, zamiast poddawać się porannej nerwówce, skupmy się na posłuchaniu śpiewu ptaków i złóżmy domownikom życzenia wspaniałego dnia. Kiedy wrócimy do domu, będziemy mogli sobie opowiedzieć, jak było w pracy, czy w szkole lub na zakupach.

 „Ptaszki już od rana dzisiaj ćwierkają,
że miłe życzenia Tobie składają.
A razem z nimi życzę ja –
mówię po prostu: miłego wtorkowego dnia!”                                                                                         

Jak zacząć dobry dzień?

Każdy z nas ma swój sposób na rozpoczęcie dobrego dnia. Dla jednych jest to kawa, dla innych rozmowa z ukochaną osobą. Dla jeszcze innych miłym początkiem dnia jest poleniuchowanie pięć minut dłużej w łóżko. Są jednak dni, kiedy nawet kawa nie cieszy, bo odczuwamy ból głowy, przeżywamy stresowy czas lub ogrom codziennych problemów.  I wtedy liczmy na to, że jakaś dobra dusza wyśle takie najzwyklejsze życzenia bez okazji.  Siła pozdrowienia na miły wtorek wysłanego z samego rana jest ogromna, choć wciąż niewiele osób ją docenia. A przecież to takie proste i bez kosztowe- wystarczy napisać coś ładnego, przyjemnego dla i po prostu wysłać bliskiej osobie. Świadczy to o pamięci o danej osobie oraz o tym, że dobrze komuś życzymy. Wysyłając poniższą wiadomość, sami poczujemy się lepiej, ponieważ zrobiliśmy coś dobrego i ktoś dzięki nam się uśmiechnął. Ludzie zazwyczaj odpisują na takie wiadomości, używając sformułowań typu: „Dziękuje. Wzajemnie”, „”Tobie również”, „Miłego dnia”, itp. Otrzymanie zwrotnych pozdrowień na miły wtorek, poprawia nastrój i daje pewność, że ktoś również dobrze nam życzy. Robi się tak miło na sercu i dużo lżejsze wydają się codzienne sprawy. Jak sprawić komuś radość we wtorek? Podpowiadamy poniżej:

  • ”Wtorkowym porankiem, chętnie przyniosłabym Ci kawy filiżankę. Zamiast niej, życzenia ślę, by wszystko, co miłe dziś spotkało Cię.” 
  •                                                                                                                                                                 ”Poczuj dotyk uśmiechu i miej piękny dzień. Wyjątkowego wtorku.”
  • ”Witam Cię pięknie w ten wtoreczek i życzę dużo smacznych kaweczek!”
  • ”Niech wtorek będzie udany. Budzą się jasne myśli! Niech szczęście się uśmiechnie. Złota rybka się zatka I rób to, co jest potrzebne.
smartphone, hands, tap

Sympatyczny SMS

Już samo wysłane z sympatią słów „dzień dobry we wtorek” wystarczy, aby dać komuś odrobinę radość, a więc umilić dzień. Jeśli jednak kreatywność, wyobraźnia oraz czas na to pozwolą, to możemy napisać bardziej indywidualne poranne pozdrowienia. Takim gestem możemy nie tylko poprawić komuś humor, ale także odpowiednio go zmotywować i sprawić, że wstanie z łóżka bez ociągania się i przyjemnie rozpocznie dzień. Krótkie wiadomości tekstowe mają wielką moc, niosą ze sobą sympatyczny przekaz i siłę naszych dobrych życzeń:

  • „Niech ten wtorek będzie dla Ciebie pełen pozytywnej energii, sukcesów i radości. Trzymaj się ciepło!”;
  • „Dzień dobry we wtorek! Niech to będzie czas inspiracji, uśmiechów i nowych możliwości. Życzę Ci pięknego dnia!”
  • „Niech ten dzień przyniesie Ci wiele radości i sukcesów. Wtorek to doskonała okazja, aby zacząć coś nowego. Odważ się działać”
  • Dobrego wtorku! Niech ten dzień nie szczędzi Ci pozytywnych zaskoczeń i miłych momentów.

Czego unikać w życzeniach na wtorek?

Obrazki na dzień dobry we wtorek poszukiwane są przez wiele osób. Podobnie jak pozdrowienia na pozostałe dni tygodnia stają się wspaniałą modą, która ma coraz więcej chętnych do naśladowania. Trzeba jednak pamiętać, aby nie wysyłać ich co tydzień do tych samych osób, bo może być to źle odbierane. Wystarczy raz na jakiś czas. Należy uważać, aby w życzliwych SMS-ach nie wspominać jakiś trudnych spraw dla odbiorcy. Powinny skupiać one na optymistycznym przekazie.

Życzliwość się opłaca

W końcu warto rozpocząć nowy dzień od uśmiechu – nie tylko na swojej twarzy, ale także kogoś bliskiego, to sposób na spokojny dzień. Bardzo wiele osób obserwuje, że jeżeli wyślą komuś pozdrowienia o poranku, dodadzą post z życzeniami „dobrego dnia w mediach społecznościowych, to sami mają lepszy dzień i życiowe trudności pokonują z łatwością. Pozdrowienia na miły wtorek  są sympatycznym gestem i wyrazem pamięci o naszych znajomych i bliskich. Jedni dzwonią, by powiedzieć coś miłego, inni przed wyjściem do pracy, całują drugą połówkę lub dzieciom w policzek, a jeszcze inni publikują post z życzeniami na portalach społecznościowych.  Sposobów na okazanie życzliwości i wsparcia jest wiele i każdy z nich jest ważny.

Nawiązanie kontaktu

Życzenia na wtorek to również doskonała okazja do tego, żeby przypomnieć się długo niewidzianej osobie lub zainicjować kontakt z kimś, kto się nam podoba. To świetny sposób na nawiązanie rozmowy, a być może także pierwszy krok do przyjaźni, a nawet miłości. Takie życzenia są niezobowiązujące, a odbiorcy będzie miło, kiedy je otrzyma.

Dziś, w zabieganym świecie, brakuje chwili na życzliwość. A przecież tak niewiele trzeba,  aby zrobić coś miłego.  Słowa „dzień dobry” i „miłego dnia” to elementarz dobrego wychowania*. Budowanie przyjemnej atmosfery w domu i w pracy zaczyna się od uprzejmości i wzajemnego szacunku. Tylko tyle, a może aż tyle?

Sprawdź także:  Życzenia miłej soboty
Powiązane posty
Porady

Życzenia na niedzielę

Niedziela to w naszej kulturze dzień szczególny – odpoczynku od pracy, czas dla rodziny i…
Czytaj więcej
Porady

Życzenia miłej soboty

Nie każdy ma wszystkie soboty wolne od pracy. Dla szczęściarzy, którzy w sobotę nie pracują…
Czytaj więcej
Porady

Za co można kochać?

Miłość nie jedno ma imię, jest cierpliwa, czasem wymagająca, zapewnia szczęście, jeżeli jest…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *